Bezpieczeństwo w sieci

siec   Fundacja Odkrywców Innowacji i Fundacja Drabina Rozwoju zaprasza nauczycieli na cykl bezpłatnych konferencji, poświęconych aktualnym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu. Celem konferencji, które odbędą się na przełomie września i października w 16 miastach Polski, jest podniesienie wiedzy i świadomości nauczycieli w zakresie odpowiedzialności za bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie.

   Program konferencji obejmuje m.in. przedstawienie standardu bezpieczeństwa online dla placówek oświatowych, który został opracowany przez ekspertów z Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK) i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.
 
W trakcie konferencji eksperci przedstawią aktualne zagrożenia cyberprzestrzeni czyhające na dzieci i młodzież w szkole i domu. Dla kontrastu z "ciemną stroną" Internetu, nauczyciele zostaną zapoznani z najlepszymi praktykami w zakresie mądrego, dobrego korzystania z Internetu przez dzieci i młodzież. 

   Organizatorzy na każdej z konferencji, spośród uczestników zaproszą 5 nauczycieli do dalszej współpracy jako Trenerów Bezpiecznego Internetu(tm). Wybrane osoby - z pomocą aplikacji grywalizacyjnej - przeprowadzą w październiku br. odpłatne szkolenia adresowane do kolejnych osób w swojej społeczności lokalnej: nauczycieli, rodziców lub dzieci i młodzieży (np. uczniów). Trenerzy Bezpiecznego Internetu otrzymają pakiet materiałów szkoleniowych, edukacyjnych i scenariusze do realizacji zajęć. Najbardziej aktywni trenerzy otrzymają Certyfikat Trenera Bezpiecznego Internetu(tm) i zostaną zaproszeni do dalszej współpracy z Fundacją Odkrywców Innowacji.

Organizatorzy wszystkim uczestnikom zapewniają wydanie zaświadczeń o uczestnictwie w konferencji.

Terminy, miejsca i program konferencji a także formularz rejestracyjny są dostępne na stronie projektu: www.bezpiecznyinternet.edu.pl

Konferencje zostały objęte patronatem:

  • Ministra Edukacji Narodowej
  • Rzecznika Praw Dziecka
  • Urzędu Komunikacji Elektronicznej 

Informacja PDF

Odwiedza nas 120 gości oraz 1 użytkownik.

Joomla Social Extensions