Gdańska Szkoła pod Żaglami 2018

Trwa rekrutacja do IV. edycji "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami", która odbędzie się w terminie 25.06-12.07.2018 r.

„Gdańska Szkoła pod Żaglami” to unikatowe przedsięwzięcie żeglarskie Miasta Gdańska oraz armatora jachtu szkolnego „Generał Zaruski” - Gdańskiego Ośrodka Sportu, wspieranego przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta w Gdańsku.

„Gdańska Szkoła pod Żaglami” to 3-tygodniowy rejs tradycyjnym szkolnym żaglowcem do różnych krajów i portów w Europie, bogaty w atrakcje turystyczne oraz ciekawy i rozwijający program edukacyjny, nawiązujący do najlepszych tradycji polskich szkół pod żaglami oraz głośnych wypraw „Generała Zaruskiego”, zapisanych w historii polskiego jachtingu (Narvik, Spitsbergen).

Tegoroczną edycję wyprawy dedykujemy doniosłej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Z tej okazji gdański żaglowiec będzie nosił pod salingiem okolicznościową banderę "Niepodległa", a załoga wystąpi w galowych mundurach z orzełkiem na piersi na paradach i prezentacjach. Wiekopomne wydarzenia z historii Polski, zostaną także wplecione do programu edukacyjnego rejsu.

Tym razem wypuścimy się na Morze Północne, jeszcze dalej na Zachód niż kiedykolwiek pod gdańską banderą i zamierzamy dotrzeć m. in. do Londynu. W planie są "żelazne" atrakcje stolicy Anglii jak British Museum, Royal Museum Greenwich (żaglowiec Cutty Sark, Royal Observatory, Meridian Line), Natural History Museum, a w Kopenhadze Muzeum Narodowe oraz zamek Rosenborg, dawna siedziba królów Danii. Morską przygodę zakończymy w porcie otwarcia regat "The Tall Ships Races" w Sunderland na wschodnim wybrzeżu Anglii. Chcecie mieć w tym swój wkład? :) Zapraszamy do udziału w otwartej rekrutacji! 

Zgłoszenie w formie listu motywacyjnego na 1 stronie A4, należy dostarczyć do 11.05.2018 r. Obowiązkowym i dodatkowo punktowanym elementem oceny, jest przygotowanie w dowolnej formie propozycji atrakcyjnego elementu programu rejsu (np. plan zwiedzania jednego z odwiedzanych miast, prezentacja multimedialna, plan gry miejskiej, zabawa integracyjna itp.).

Rejs zaczynamy 25.06. w Rostocku i po odbyciu szkolenia żeglarskiego, wypływamy do stolicy Danii - Kopenhagi, a w drodze zaczynają się regularne zajęcia z edukacji morskiej oraz przedmiotów ogólnokształcących, z programem właściwym dla wieku uczestników. Stawiamy na pracę w zespołach, samodzielność i autoedukację - macie pole do działania :)

Rejs zakończy się 12.07.2018 r. w angielskim Sunderland, gdzie najpiękniejsze żaglowce świata będą już w komplecie gotowe do startu w regatach "The Tall Ships Races" :)

W rejsie weźmie udział 16 szczęśliwców, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji o charakterze konkursu. Szczegóły znajdziecie w regulaminie oraz prezentacji programu "Gdańskiej Szkoły pod Żaglami" (pliki do pobrania poniżej).

Pobierz dokumenty:

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions