„Konkurs Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii”

Trwa VI edycja ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pn. „Konkurs Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Centrum Solidarności w Gdańsku.

Konkurs ma na celu upowszechnienie i zwiększenie poziomu wiedzy i zainteresowań uczniów najnowszą historią Polski, wzrost poczucia przynależności i tożsamości regionalnej i lokalnej oraz doskonalenie umiejętności nauczycieli w zakresie przekazywania wiedzy historycznej.

Ponadto ukierunkowanie tematyczne Konkursu utrwala w uczniach poczucie przynależności do kraju i regionu, w którym działalność Solidarności doprowadziła do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

W VI edycji konkursu wzięli udział uczniowie 55 szkół z województwa pomorskiego.

Etap szkolny przeprowadzony został 26 listopada 2018 r., etap wojewódzki 14 marca 2019 r.

48 finalistów - po troje uczniów z 16 województw, którzy otrzymali najwyższą liczbę punktów podczas drugiego etapu konkursu w dniach 14-17 kwietnia br. - wzięło udział w wizycie studyjnej w Gdańsku, której współorganizatorem było Województwo Pomorskie. Podczas wizyty uczniowie przygotowywali się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca br. w Poznaniu.

Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi Konkursu, w tym listą laureatów etapu wojewódzkiego, można zapoznać się na stronie Fundacji – https://olimpiadasolidarnosci.pl/aktualnosci/.

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.

Joomla Social Extensions