Etap szkolny

VI Pomorski Konkurs o Tytuł Mistrza Nawigacji

Wyniki I – szkolnego etapu konkursu – kwalifikacja do etapu rejonowego

25 lutego 2021 w szkołach województwa pomorskiego, które zgłosiły uczniów do udziału w VI Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji rozegrany został I etap turnieju nawigacyjnego.

Zadaniem szósto, siódmo i ósmoklasistów ze szkół podstawowych z Gdańska, Gdyni, Wejherowa, Słupska, Łeby, Kobylnicy, Sztumu, Luzina, Zaleskich, Ustki i Bierkowa było rozwiązanie testu wiedzy nawigacyjnej, złożonego z 20 pytań: zadań jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz zadań otwartych. Aż 11 z 60 uczestników pierwszego etapu poradziło sobie z zadaniami testowymi perfekcyjnie i uzyskało maksymalną liczbę punktów. Autor zadań – kmdr ppor. rez. dr Dariusz Kloskowski – podkreślił wysoki poziom wiedzy uczestników I etapu, co jest powodem do szczególnego zadowolenia, gdyż tegoroczne przygotowania do Konkursu przebiegały w trybie zdalnym, czyli w warunkach znacznie trudniejszych niż bywało to w latach poprzednich – praktycznie i stacjonarnie.

Oto lista uczniów zakwalifikowanych do II – regionalnego etapu Konkursu:

  • Kornel Soroka – Szkoła Podstawowa 10 w Słupsku,
  • Adam Matysiuk – Szkoła Podstawowa  10 w Słupsku,
  • Ariana Raczyńska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku,
  • Jarosław Wichliński – Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku,
  • Stanisław Wójtowicz – Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku,
  • Tymoteusz Ćwikła – Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku,
  • Grzegorz Bednarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Amelia Capar – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Gabriel Egzmond – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Filip Wolikowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Leon Odija – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Wiktor Czaja – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Adam Knapik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Jakub Bejger – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Michał Miklinski – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Kornelia Czaja – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słupsku,
  • Jakub Klimczewski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce,
  • Damian Gorczyński – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce,
  • Małgorzata Adamowicz – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce,
  • Jan Zwoliński – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce,
  • Jan Chilecki – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce,
  • Olga Szydloch – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce,
  • Antonina Kozdrowska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsk,
  • Jakub Spryszak – Szkoła Podstawowa nr 8 w Słupsku,
  • Bartosz Duras – Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku,
  • Piotr Szerszeń – Szkoła Podstawowa w Bierkowie,
  • Paulina Wojtaszek – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy,
  • Tomasz Olschewski – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy,
  • Weronika Kuźniar – Szkoła Podstawowa w Kobylnicy,
  • Damian Penkowski – Szkoła Podstawowa w Łebie,
  • Paweł Kondratowicz – Szkoła Podstawowa w Łebie,
  • Konrad Gumienny – Szkoła Podstawowa w Łebie, 
  • Robert Chruścik – Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Wejherowie,
  • Andrzej Beyer-Wróblewski – Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdyni,
  • Bronisław Walędziak – Szkoła Podstawowa nr 12 w Gdyni,
  • Eryk Celmer – Szkoła Podstawowa nr 45 w  Gdańsku,
  • Diana Serjant – Szkoła Podstawowa nr 85 w Gdańsku,
  • Kinga Szulist – Szkoła Podstawowa nr 85 w Gdańsku,
  • Wiktoria Mejer – Szkoła Podstawowa w Leźnie,
  • Marcin Kobiela – Szkoła Podstawowa w Leźnie,
  • Gracjan Hinc – Szkoła Podstawowa w Leźnie,
  • Julia Łaga – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Szemudzie,
  • Julia Miotk – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Szemudzie,
  • Dawid Korab – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Szemudzie,
  • Karolina Porębska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Szemudzie.

Uczniom zakwalifikowanym do II etapu konkursu serdecznie gratulujemy. Etap regionalny zostanie rozegrany w Słupsku i w Gdyni. Ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną II etap Konkursu NIE ODBĘDZIE SIĘ 10 marca br. O nowym terminie rozgrywki regionalnej poinformujemy nauczycieli-opiekunów mailowo oraz na stronie PPEM. Za zmianę przepraszamy.

W imieniu Organizatorów:
Iwona Poźniak
koordynator PPEM w ODN w Słupsku