Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza -  „Spotkanie z wolontariatem”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza -  „Spotkanie z wolontariatem”

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2019 r.

To święto wolontariuszy i organizacji zajmujących się wolontariatem na całym świecie.

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. To też doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. 

W Dniu Wolontariusza w wielu krajach Europy odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty, dotyczące efektów wolontariatu, metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych (ze strony: http://www.eurodesk.pl/eurokalendarz/miedzynarodowy-dzien-wolontariusza-0)

 

Narodowa Agencja Europejskiego Korpusu Solidarności we współpracy z Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu z Warszawy zapraszają na „Spotkanie z wolontariatem” w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

5 grudnia 2019 r.  odbędą się spotkania z ciekawymi osobami, które opowiedzą o wolontariacie i aktywności społecznej, o tym czy wolontariat może być pomysłem na „gap year”, o tym jak wolontariusze angażują się w działania ekologiczne i organizacjach związanych z kulturą. I na koniec o tym czy w trakcie wolontariatu można się czegoś nauczyć i czego?

Miejsce spotkania: Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu ul Dobra 56/66, Warszawa

 

Więcej informacji: https://erasmusplus.org.pl/wydarzenia/miedzynarodowy-dzien-wolontariusza-z-europejskim-korpusem-solidarnosci/

Przejdź do góry strony