Szkoła podstawowa

Programowanie  dla klas 1- 6
  • Aktywności programu Godzina kodowania dostępne w języku polskim. Link.
  • Wizualny język programowania Baltie dostępny jest od także  w wersji online. Aby mieć do niego dostęp najpierw trzeba zarejestrować szkołę. Może to zrobić każdy nauczyciel, proces weryfikacji jest szybki i umożliwia tworzenie nowych kont dla uczniów i nauczycieli. Uczniowie zarejestrowanej szkoły mogą wykonywać zadania z serwera  (są automatycznie sprawdzane  i biorą udział w permamentnie trwającym konkursie). Wersja online odpowiada poziomowi nowicjusz . Umożliwia realizację podstawy programowej klas 1-3.  Link.
  • Popularny wizualny język programowania Scratch jest w pełnej funkcjonalności dostępny online. Wartością dodaną wersji chmurowej jest możliwość stworzenia przez nauczyciela własnego studia i za jego pomocą udostępniania algorytmów uczniom (można zastosować metodę dokończ algorytm) . Również Uczniowie mogą udostępniać wykonane przez siebie algorytmy nauczycielowi . Link.
Programowanie dla klas 7- 8
  • Jak zacząć z kodowanie z Pythonem. W tym filmie informacje jak zainstalować środowisko Python i przegląd przydatnych edtytorów.

 

Inne zasoby:
Narzędzie do zdalnego nauczania:
  • "G Suite dla Szkół i Uczelni to pakiet bezpłatnych narzędzi i usług Google dostosowanych do potrzeb szkół, również tych domowych. Jest on dostępny na całym świecie dla wszystkich instytucji edukacyjnych, które kwalifikują się do jego używania. Zobacz kryteria kwalifikacji i artykuł o wspieraniu procesu nauczania dzięki G Suite dla Szkół i Uczelni  " (źródło)
  • G-Suite jest bezpłatny dla wszystkich szkół publicznych i niepublicznych. Zawiera kompletny zestaw narzędzi  umożliwiajacy tworzenie wirtualnych klas, komunikację z uczniami, udostępnianie każdego typu treści, zadawanie zadań , zbieranie  ich i ocenianie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź do artykułu. Aby zacząć zarejestruj się