Szkoła ponadpodstawowa

MATERIAŁY

Scenariusze do zajęć on-line

 

Zadania, ćwiczenia

FILMY (tutoriale, YouTube, repetytorium)

 

POLECANE PORTALE, APLIKACJE

Muzea on-line

 • Można zwiedzać muzea bez wychodzenie z domu. Wystarczy wejść na stronę Google Art&Culture i przeglądać zbiory największych światowych galerii - Od kulis w Operze Paryskiej po szczyt Taj Mahal
  https://artsandculture.google.com/?hl=pl
   
 • Wirtualny spacer po Luwrze
  https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne
   
 • Muzeum Brytyjskie, Londyn. To jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej położone w centrum Londynu. Szczyci się ogromną kolekcją muzealną liczącą aż...8 milionów eksponatów!  
  https://britishmuseum.withgoogle.com/
   
 • Metropolitan Museum of Art, Nowy Jork. To najstarsze (z 1870 roku) i największe muzeum amerykańskie. Zbiory Metropolitan Museum of Art podzielone są na działy tematyczne obejmujące m.in. dzieje sztuki światowej malarstwa, militariów, instrumentów muzycznych, ubiorów i fotografii. W ramach wirtualnej wycieczki można zobaczyć np. najbardziej imponujące dzieła Vincenta van Gogha, Jacksona Pollocka i Giotto di Bondone.  
  https://artsandculture.google.com/partner/the-metropolitan-museum-of-art
   
 • Rijksmuseum, Amsterdam to aż 80 galerii z licznymi dziełami i eksponatami prezentującymi historię 800 lat holenderskiej sztuki i historii. 
  https://artsandculture.google.com/partner/rijksmuseum
   
 • Muzeum Salvadora Dalí, KataloniaTeatr-muzeum Salvadora Dali znajduje się w miasteczku Figueres, w Katalonii. Miejsce to zasłynęło nie tylko dzięki bogatej kolekcji słynnego surrealisty, ale również za sprawą charakterystycznego budynku. Fasada muzeum ozdobiona jest... ogromnymi jajkami. Obiekt gromadzi obecnie niemal 360 prac Dalego, za sprawą których stał się on jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku.  
  https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/
   
 • National Gallery of Art, Waszyngton. To słynna galeria sztuki, która powstała w 1937 roku. Zbiory National Gallery of Art opierają się na dziełach przekazanych przez prywatnych kolekcjonerów. W ramach wirtualnego spaceru muzeum daje możliwość zwiedzenia dwóch wystaw (za pośrednictwem Google). Pierwsza dotyczy amerykańskiej mody z lat 1740–1895. Druga jest zbiorem prac holenderskiego malarza barokowego, Johannesa Vermeera. 
  https://artsandculture.google.com/partner/national-gallery-of-art-washington-dc
   
 • Muzeum Muncha w Oslo.To niezwykłe muzeum znajduje się w stolicy Norwegii. Obiekt, jak sama nazwa wskazuje, gromadzi i opracowuje zbiory dzieł norweskiego malarza Edvarda Muncha. 
  https://artsandculture.google.com/partner/the-munch-museum-oslo?hl=en