Wychowanie przedszkolne

Filmy

 

 • Piosenki, które dla dzieci śpiewają lubiani piosenkarze. Podczas wykonania utworu pojawia się tekst piosenki oraz ilustracje związane z tekstem . Zachęca to do wspólnego śpiewania.

  http://www.kolorowekredki.complv

 

 • Tajemnicza kuchnia to ciekawe bajki i filmy edukacyjne dla dzieci, które zapewniają zabawę i poszerzają wiedzę maluchów.

  http://tajemniczakuchnia.pl

 • Głównym założeniem programu „Orlen -Bezpieczna drogi” jest edukacja bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Znajdziemy tu filmy i gry. Dziecko dowie się, dlaczego należy być widocznym na drodze.

http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/

 • Edukacyjne strony dla przedszkolaków. Na stronie znajdziemy gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne oraz kolorowanki do wydruku.

https://www.kolorowankionline.net/czerwony-kapturek

Na tej stronie znajdziesz zestaw piosenek dla przedszkolaków takie jak: Piosenki z plecaka przedszkolaków, Śpiewające Brzdące, Jadą, jadą misie, Jedzie pociąg z daleka itp.

https://www.youtube.com/watch?v=Y9YaAow6DW4

 •  Ćwiczenia gimnastyczne umożliwiają dzieciom wszechstronny rozwój motoryczny. Oto przykłady: Zabaw ruchowych dla dzieci, Wesołe  zabawy gimnastyczne czy ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci-prawidłowa postawa. Zobacz na tej stronie:

           https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w

 

 

 

 

MATERIAŁY

Scenariusze do zajęć on-line

 

 • Ninateka to portal wydawany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny z ponad 6000 materiałów multimedialnych z dziedzin takich jak film, teatr, muzyka, sztuki wizualne, programy telewizyjne czy filmy dokumentalne. Łącznie serwis oferuje ponad 1000 materiałów muzycznych – zarówno w formie wideo, jak i audio – koncertów, teledysków, rozmów z artystami, albumów, pojedynczych utworów oraz dzieł eksperymentalnych.

           http://muzykotekaszkolna.pl

Poniższe scenariusze są wsparciem w opracowaniu lekcji zdalnej dla uczniów.

             

 

Zadania, ćwiczenia

 

 • Domowy Przedszkolak.pl to bogata baza materiałów dla nauczycieli i rodziców, które pomogą w zorganizowaniu zajęć w przedszkolu i w domu. Przedstawione są darmowe zabawy, rymowanki, piosenki, labirynty, laurki, szlaczki, ćwiczenia a także filmy edukacyjne, darmowe gry online i na tablet.
  https://www.domowyprzedszkolak.pl/
   
 • Ogromny wybór aplikacji dla przedszkolaków, które mogą otworzyć świat możliwości i zabawy (nie wspominając o zajęciu ich w poczekalniach, korkach i długich kolejkach). 
  https://www.commonsensemedia.org/lists/best-preschool-apps
   
 • Serwis rozrywkowo-edukacyjny dla dzieci. Na stronie znajduje się szeroka gama gier, które uczą poprzez zabawę. Znajdziemy tu gry dla dzieci zręcznościowe i przygodowe, logiczne i pamięciowe a także kolorowanki oraz puzzle.Serwis rozrywkowo-edukacyjny dla dzieci. Na stronie znajduje się szeroka gama gier, które uczą poprzez zabawę. Znajdziemy tu gry dla dzieci zręcznościowe i przygodowe, logiczne i pamięciowe a także kolorowanki oraz puzzle.
  http://www.zyraffa.pl/
   
 • Na stronie znajdziesz gry dla dzieci, kolorowanki, puzzle oraz wiele zabaw. Są też ilustrowane bajki i wiersze.
  http://www.dziecionline.pl/maluch/
 • Kolorowanki dla najmłodszych dzieci. Przeznaczone dla dzieci w wieku 3-10 lat. Rysunki mają duże, wyraźne kształty oraz grube kontury, dzięki czemu będzie dziecku łatwo zapełnić ich kolorem. Kolorowanki dla starszych przedszkolaków   i dzieci wczesnoszkolnych znajdują się w dziale kolorowanki do druku. Wiele kolorowanek jest w dziale” Łamigłówki dla dzieci”.

 • https://www.superkid.pl/kolorowanki-dla-maluchow
 • Materiały do czytania i opowiadania:  

          https://www.czytajzalbikiem.pl/ 
         oraz zabawy w postaci quizów: 
         https://szaloneliczby.pl/quizy-dla-dzieci/   

POLECANE PORTALE, APLIKACJE

   

     Co to jest  koronawirus.. w wyjaśnieniu aktualnej sytuacji naszemu uczniowi pomocne mogą być filmy:    https://www.youtube.com/watch?v=Grc0dN9q-Lg

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=H0mx90NbvuM&fbclid=IwAR26AjHtSTk5bKa5QA3o0S5BtIjYZ2RCuD0ZacvouOYi58VqUqbsL0E8L-8&app=desktop

lub poradnik     
https://www.medexpress.pl/uploads/files/20200315-121750-dzieci-koronawirus-poradnik.pdf

 

                 

 • Zapraszam dzieci do obejrzenia filmu z rodzinką Boskich w Centrum Eksperymentu w Gdyni.

        http://polskadladzieci.pl//

 • Przewodnik podzielony jest na dwie części, każda przeznaczona jest na jeden semestr. W  dwóch częściach przewodnika znajdują się scenariusze zajęć na 40 tygodni. Opracowane scenariusze to propozycja realizacji określonego zagadnienia, z wykorzystaniem dołączonych do zestawu materiałów. Wszystkie są skorelowane z programem nauczania i gwarantują realizację treści zawartych w podstawie programowej.

  www.mac.pl

 • Edukacyjne strony dla przedszkolaków. Na stronie znajdziemy gry dla dzieci, darmowe zabawy edukacyjne oraz kolorowanki do wydruku.

  https://www.kolorowankionline.net/czerwony-kapturek