Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/odnslupsk/public_html/images/2016/mistrz/2017/piknik.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2016/mistrz/2017/piknik
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2016/mistrz/2017/piknik oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Piknik żeglarski w Gogolewie

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 2016/mistrz/2017/piknik oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

DSC07990 800x60021 czerwca br. w Gogolewie odbył się Piknik żeglarski dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Była to kolejna cenna dla upowszechniania edukacji morskiej w subregionie słupskim inicjatywa kmdra ppor. rez. dr. Dariusza Kloskowskiego, zrealizowana we współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, dyrekcją Zespołu Szkół w Gogolewie, Szkołą Żeglarską Magola, ISSA ? Międzynarodowym Stowarzyszeniem Szkół Żeglarskich, centrum Sportów Wodnych w Ustce, Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych ? Parkiem Krajobrazowym Dolina Słupi, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Słupsku i Ochotniczą Strażą Pożarną w Gogolewie.

Do udziału w pikniku zaproszeni zostali uczniowie Zespołu Szkół w Gogolewie, dzieci z działającego przy Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku Międzyszkolnego Klubu Żeglarskiego Omega 9, uczniowie z Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy i ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce. 

W czasie pikniku dzieci uczyły się udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, głównie podczas działania na akwenach, poznały podstawy survivalu i nawigacji na mapie morskiej. Uczestniczyły też w zajęciach dotyczących prac bosmańskich oraz prelekcji na temat przyrody Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Zapoznali się w praktyczny sposób z pracą  Ochotniczej Straży Pożarnej.

Głównym punktem programu były zajęcia praktyczne na wodzie, podczas których uczniowie uczyli się budowy łódki typu Optimist, prawidłowego zakładania kamizelki ratunkowej, poznawali zasady bezpieczeństwa na wodzie i pod czujnym okiem instruktorów próbowali swoich sił w sterowaniu żaglówką. Podziwiali też umiejętności żeglarskie dziewięciolatki ? Martyny Lemańczyk z Klubu Żeglarskiego OPTY Ustka, która chodzi do klasy III b SP 2 w Ustce i jest też członkinią szkolnego koła żeglarskiego ?Ahoj, żeglarze!?, prowadzonego przez Annę Poturaj. Dziewczynka, mimo młodego wieku, ma już na swoim koncie sukcesy regatowe. Dla uczestników pikniku umiejętności Martyny były doskonałą zachętą do uprawiania żeglarstwa.

Plenerowe spotkanie z edukacją morską zakończyło się rozdaniem uczestnikom pamiątkowych certyfikatów udziału i ewaluacją imprezy, polegającą na ocenie pikniku przez organizatorów.

? Piknik żeglarski w Zespole Szkół w Gogolewie nowe możliwości tej szkoły ? placówki z fantastyczną energią, możliwą do wykorzystania dla rozwoju idei morskich w regionie i powiecie słupskim, który jest powiatem morskim. Niewielki akwen we wsi to miejsce warte inwestycji, zbudowania np. minimariny i utworzenia powiatowej przystani żeglarskiej ? podsumował pomysłodawca pikniku Dariusz Kloskowski.

Wskazano na potrzebę realizacji podobnych zajęć, które w praktyczny sposób dają dzieciom i młodzieży możliwość posmakowania żeglarstwa, jako bardzo atrakcyjnej formy aktywności fizycznej oraz pokazują, jak interesującym i interdyscyplinarnym obszarem szkoleniowym jest edukacja morska. 

OBEJRZYJ RELACJĘ FILMOWĄ

cinema strip 64074 340

{gallery}2016/mistrz/2017/piknik{/gallery}

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.