IV Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej ?MARINA 2017?

marinaSłupski Oddział Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Szkoła Podstawowa w Kobylnicy zaprasza uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej ?Marina 2017?. Pomorski Festiwal Piosenki Marynistycznej to jedna z największych i najważniejszych imprez w kraju, związana z tradycjami morskimi. Zapoczątkowano ją cztery lata temu. Organizatorzy postanowili właśnie w ten sposób propagować wśród młodych ludzi tradycje związaną z marynistyką. 
 
 •  Cele:
 1. Propagowanie tradycji morskiej w piosence.
 2. Rozwijanie zainteresowań muzycznych młodego pokolenia.
 3. Stworzenie możliwości współzawodnictwa artystycznego wśród uczniów pomorskich i zachodniopomorskich szkół.
 4. Wymiana doświadczeń pedagogicznych i poszerzanie literatury wokalnej dla młodzieży.
 5. Prezentacja utworów najbardziej wartościowych pod względem artystycznym.
 • Organizacja Festiwalu:
 1. Organizatorem Festiwalu jest Zarząd Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej w Słupsku.
 2. Współorganizatorami Festiwalu są: Szkoła Podstawowa w Kobylnicy, Urząd Morski w Słupsku i Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej RP w Ustce.
 3. Instytucje partnerskie: Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy.
 4. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 3 listopada 2017 r.
 5. Festiwal odbędzie się 24 listopada 2017 r. w Sali Widowiskowej ?Forum? Szkoły Podstawowej w Kobylnicy, ul. Główna 63 lub w Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.
 6. Wykonawcy oceniani będą w kategoriach: zespoły i soliści w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas I-III szkół podstawowych, uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.
 7. Nagrody Festiwalu: nagroda Wójta Gminy Kobylnica, nagroda Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku, nagroda Prezydenta Miasta Słupska, nagroda Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, nagroda Dowódcy Morskiej Jednostki Rakietowej. Laureaci I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymają statuetki i dyplomy.
 8. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystania nagrań piosenek festiwalowych.
 9. Sekretariat Festiwalu prowadzi Żaneta Miąskowska-Dusza (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 10. Informacja dotycząca przebiegu Festiwalu i kolejności wystąpień zostanie przekazana uczestnikom do 20 listopada 2017 r. oraz zamieszczona na stronie internetowej festiwalu festiwalmarina.pl.
 • Postanowienia szczegółowe:
 1. W Festiwalu mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.
 2. Uczestnikami Festiwalu mogą być soliści i zespoły instrumentalno ? wokalne (maksymalnie 5 ? osobowe).
 3. Obowiązuje repertuar o tematyce marynistycznej. Uczestnicy przygotowują dwa utwory, ale prezentują jeden utwór lub dwa (w zależności od ilości wykonawców).
 4. Dopuszczalne są utwory już istniejące lub nowo skomponowane.
 5. Dopuszcza się układy choreograficzne.
 6. Dozwolona forma akompaniamentu: własny lub półplayback.
 7. Szkołę lub placówkę mogą reprezentować maksymalnie dwa zespoły lub dwóch solistów albo jeden solista i jeden zespół w każdej kategorii wiekowej.
 8. Warunkiem udziału jest wypełnienie i przesłanie zeskanowanej karty zgłoszenia (pobranej ze strony internetowej festiwalu festiwalmarina.pl) na adres mailowy sekretariatu Festiwalu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 3 listopada 2017 roku.
 9. Nagrane utwory przechodzą na własność organizatora, który zapewnia sobie tym samym prawo do ich dalszego wykorzystania.
 10. Laureaci nagród głównych Festiwalu występują podczas Gali Finałowej kolejnej edycji Festiwalu.
 • Jury:
 1. Jury i jego przewodniczącego powołuje organizator.
 2. Zadaniem Jury jest przesłuchanie i ocena występów artystycznych.
 3. Jury dokonuje oceny zgodnie z ustalonymi kryteriami.
 4. Obrady Jury są tajne.
 5. Decyzje Jury są ostateczne i nieodwołalne.

Odwiedza nas 270 gości oraz 0 użytkowników.

Powered by JS Network Solutions