Konkurs „Niesamowita Maszyna”! Do wygrania indeksy na studia!

Utworzono: 29-04-2021

„Niesamowita maszyna” to konkurs dla uczniów szkół średnich. Najlepszy zespół wygra pięć tysięcy złotych i indeksy na wybrane wydziały Politechniki Białostockiej. Nauczyciele i szkoły też mogą liczyć na nagrody.

Politechnika Białostocka, największa uczelnia techniczna w północno-wschodniej Polsce, rozpoczyna konkurs „Niesamowita Maszyna”. To rywalizacja, w której głównymi nagrodami są indeksy na wybrane kierunki studiów pierwszego stopnia Politechniki Białostockiej oraz nagrody pieniężne.

W konkursie wystartować mogą uczniowie szkół średnich z całej Polski. Aby wziąć w nim udział należy stworzyć urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału.

Zwycięski zespół lub konstruktor otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 5 tys. złotych oraz indeks na studia na kierunki oferowane przez Politechnikę Białostocką do wyboru na:

  • Wydziale Architektury (po zdaniu egzaminu z rysunku),
  • Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku,
  • Wydziale Elektrycznym,
  • Wydziale Mechanicznym,
  • Wydziale Inżynierii Zarządzania.

Na nagrodę pieniężną może też liczyć szkoła, w której uczą się zwycięzcy konkursu (warunek: wszyscy członkowie zespołu są uczniami tej samej szkoły) oraz mentor zwycięskiej drużyny. To odpowiednio 1 tys. i 500 złotych. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca w konkursie „Niesamowita Maszyna” otrzymają odpowiednio 2 tys. i 1,5 tys. złotych.

– Najważniejszy jest pomysł oraz kreatywne zastosowanie prostych zasad fizyki – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej. – Co roku młodzi ludzie z całej Polski zaskakują swoimi konstrukcjami i wkrótce stają się naszymi studentami. Na uczelni mogą rozwijać swoje talenty w licznych kołach naukowych.

Szczegółowe informacje: https://pb.edu.pl

Ulotka informacyjna (plik pdf)

 

Konkurs „Niesamowita Maszyna”! Do wygrania indeksy na studia!