Wydarzenia

Sieć szkolnych animatorów edukacji morskiej (sieć wojewódzka)
GRUPA A - kontynuacja udziału w PPEM

Szkolnych animatorów edukacji morskiej ze szkół uczestniczących w Pomorskim Programie Edukacji Morskiej zapraszamy do udziału w zajęciach wojewódzkiej Sieci współpracy i samokształcenia.

W programie sieci m.in.:

 • organizacja pracy sieci w roku szkolnym 2020/21
 • przygotowanie szkolnego programu edukacji morskiej na rok szkolny 2020/2021
 • rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez edukację morską - przykłady dobrych pracy
 • praca animatora na dysku Google
 • ważne wydarzenia i terminy

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH!


Warsztaty: Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapach morskich

Rozpoczynamy tegoroczną przygodę z nawigacją! Zapraszamy nauczycieli matematyki, geografii, biologii i innych przedmiotów do Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku na warsztaty np. "Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapach morskich". Ruszamy już 22 października br.!

Termin: 22.10.2020, godz. 16.00-17.30
Forma: warsztaty stacjonarne
I spotkanie tylko nauczyciele (bez uczniów).
Miejsce: ODN w Słupsku, sala konferencyjna, ul. Poniatowskiego 4a

W programie szkolenie:

- wyznaczanie kierunków geograficznych 
- oznaczanie pozycji na mapach morskich 

- nanoszenie pozycji 

- wyznaczanie kursów.

Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ


Sieć: Edukacja morska w kreatywnym kształtowaniu kompetencji kluczowych
(subregion słupski)

Rozpoczął się nabór uczestników Sieci: Edukacja morska w kreatywnym kształtowaniu kompetencji kluczowych (subregion słupski). Zapraszamy do udziały w zajęciach Sieci nauczycieli różnych przedmiotów i wszystkich etapów edukacyjnych uczących w szkołach i placówkach oświatowych woj. pomorskiego.

W programie Sieci m.in.:

 • rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów poprzez edukację morską,
 • wprowadzanie elementów edukacji morskiej na zajęciach różnych przedmiotów w ramach podstaw programowych,
 • warsztaty, zajęcia otwarte, zajęcia online

Pierwsze z 4 planowanych spotkań już 26 października 2020, godz. 15.00-16.30.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ.

 ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH!


Morskie Pasowanie na Ucznia

Nadchodzą pierwsze relacje od szkolnych animatorów edukacji morskiej ze szkół uczestniczących w PPEM. W Szkole Podstawowej nr 9 w Słupsku odbyło się tradycyjne - jak co roku zorganizowane w morskim klimacie - Pasowanie na Ucznia. Na plaży w Ustce Posejdon i Amfitryta uroczyście przyjęli pierwszoklasistów do społeczności uczniowskie SP 9. Każdy pierwszak otrzymał marynarski kołnierz, który jest częścią galowego stroju Szkoły i Certyfikat Pasowania.

 


Trzymamy się morza
10 lat słupskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej

"Dziesięć lat działalności słupskiego oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej to niewiele w porównaniu ze stuletnią historią Ligi Morskiej. Przez te 10 lat wiernie trzymaliśmy się morza, podejmowaliśmy inicjatywy nawiązujące do historii Polski Morskiej, wpisujące się w rozwój edukacji morskiej dzieci i młodzieży. Im więcej młodzieży w LMiR, tym bliżej Polsce do morza. Właśnie do młodych Pomorzan skierowaliśmy swoje działania. Konkursy literackie, plastyczne, fotograficzne, festiwale piosenki, szkolenia, pikniki, warsztaty żeglarskie i konferencje marynistyczne przyciągają młodych ludzi, którzy razem z nami trzymają się morza i budują przyszłość słupskiego oddziału Ligi na kolejne dziesięciolecia".

Takim wstępem słupski oddział Ligi Morskiej i Rzecznej opatrzył okolicznościową publikację, wydaną przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku i zaprezentowaną podczas VI Słupskiej Konferencji Marynistycznej, zorganizowanej 29 sierpnia 2020 r. w Słupskim Starostwie z okazji 10-lecia działania słupskiego oddziału tego stowarzyszenia. 

Spis treści:

 1. Trzymamy się morza
 2. Symbole ligowe 
 3. Słupskie kalendarium ligowe
 4. Słupskie władze ligowe 
 5. Działalność:
 • Szkolenia dla nauczycieli / opiekunów kół LMiR 
 • Pikniki i warsztaty żeglarskie 
 • Festiwale i konkursy 
 • Słupskie Konferencje Marynistyczne 
 • Szkolne koła LMiR
 1. Instytucje partnerskie (2010-2020) 
 2. Odznaczenia 
 3. Nagroda Starosty Słupskiego

Pomorski Program Edukacji Morskiej 

Pełna treść publikacji znajdziesz TUTAJ


Patenty sternika motorowodnego zdobyte!

Doskonała wiadomość na koniec wakacji! Nasza Mistrzynie Nawigacji 2020 Paulina Wojtaszek ze Szkoły Podstawowej w Kobylnicy  oraz jej nauczycielka-opiekunka pani Joanna Ploch wykorzystały swoje nagrody zdobyte w V Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji - vouchery na kurs motorowodny z egzaminem i ukończyły szkolenie zdobywając patenty sternika motorowodnego. Brawo! Gratulujemy i jesteśmy w Was dumni. Jeszcze raz dziękujemy Szkole Żeglarstwa Magola - panu Mirosławowi Lamkowskiemu za ufundowane nagród!

Poniżej relacja uczestniczki szkolenia - pani Joanny Ploch.

Patent sternika motorowodnego umożliwiający pływanie po wodach polskich i międzynarodowych zdobyty! Super nagroda w V Pomorskim Konkursie o Tytuł Mistrza Nawigacji 2020, właśnie została wykorzystana. Dziękujemy fundatorom ,czyli Panu Mirosławowi Lamkowskiemu. Zapraszamy do "MAGOLA Szkoła Żeglarsko- Motorowodna". Dziękujemy również wszystkim organizatorom Konkursu, za to, że jesteście wzorem dla opiekunów i młodzieży. Było ekstra, a myślałyśmy, że nie damy rady. Jak to na kursie. Nasza załoga, nasza nowa żeglarska rodzina: Gieniu, Paulinka, Asia.

INNE WYDARZENIA