Moon Camp 2020/2021

Utworzono: 15-01-2021
Moon Camp 2020/2021

Moon Camp to edukacyjny projekt Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) oraz Fundacji Airbus przy wsparciu firmy Autodesk.  Uczniowie mają za zadanie stworzyć księżycową bazę lub jeden z jej elementów (projektowanie trójwymiarowe).

Jak podają Organizatorzy: „Wyzwanie Moon Camp zaprasza do zbadania Księżyca i opracowania projektów, które mogą rozwiązać problemy, jakim przyjdzie się zmierzyć przyszłym astronautom i astronautkom”.

Konkurs został podzielony na trzy oddzielne poziomy:

Moon Camp Discovery (zaprojektowanie wybranego elementu bazy księżycowej przy wykorzystaniu narzędzia Autodesk®Tinkercad™) – dla początkujących <według organizatorów preferowany wiek uczestników i uczestniczek znajduje się w przedziale od 6 do 14 lat>. Wszystkie zespoły realizujące działanie w ramach Moon Camp Discovery, które prześlą zgłoszenie zgodne z wytycznymi wyzwania, otrzymają certyfikat uczestnictwa, a ich projekt będzie udostępniony na platformie internetowej Moon Camp.

Moon Camp Explorers <według organizatorów preferowany wiek uczestników i uczestniczek maksymalnie 14 lat>  Moon Camp Pioneers <według organizatorów preferowany wiek uczestników i uczestniczek w przedziale od 15 do 19 lat>  (zaprojektowanie trójwymiarowej bazy przy wykorzystaniu narzędzia Autodesk®Tinkercad™).

Szczegóły: Moon Camp 2020/2021