Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2021

Utworzono: 11-10-2021
Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2021

W dniach 9-24 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Europejskie państwa będą rywalizowały w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W ubiegłym roku Polska w tym zestawieniu zajęła pierwsze miejsce! Zachęcamy do udziału w tegorocznej inicjatywie.

CodeWeek to przedsięwzięcie organizowane każdego roku i skierowane do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Główny celem tego wydarzenia jest promowanie kodowania i programowania. To możliwość poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki. Każdy, kto chciałby się włączyć do tego wydarzenia, może zorganizować własną inicjatywę i zgłosić ja tutaj: codeweek.eu/add

Ponadto w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CodeWeek każda chętna osoba może wziąć udział w ogólnodostępnych, bezpłatnych wydarzeniach dotyczących programowania. Więcej informacji na stronie.

Zachęcamy dzieci i młodzież, a także rodziców, nauczycieli, pracowników ośrodków kultury, bibliotek, przedstawicieli organizacji pozarządowych do uczestniczenia w spotkaniach informacyjnych i warsztatach z programowania w formule online, do których można dołączyć za pośrednictwem wydarzenia na Facebooku, pod adresem.

W ubiegłym roku w wydarzeniach zorganizowanych pod szyldem CodeWeek wzięło udział ponad 4,2 miliona uczestników z 80 krajów na całym świecie. Średni wiek uczestników wynosił 11 lat, a 92 proc. wydarzeń odbyło się w szkołach. 

Zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie!

Na stronie https://www.gov.pl/web/koduj/pomysly-na-codeweek2021 czekają gotowe pomysły na wydarzenia, które można zgłosić na mapę, a także materiały promocyjne #CodeWeek2021. Zachęcam do korzystania z nich.

Na stronie koduj.gov.pl można znaleźć szczegółowe informacje o wydarzeniach przygotowanych przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy i Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, Gigantów Programowania czy EduSense – Uczymy Dzieci Programować.

Informacja ze strony: https://www.gov.pl