Szanowni Państwo Dyrektorzy, jesteśmy gotowi wspierać Was w korzystaniu z narzędzi G Suite

Utworzono: 16-04-2020
Szanowni Państwo Dyrektorzy, jesteśmy gotowi wspierać Was w korzystaniu z narzędzi G Suite

Narzędzie G Suite od dawna jest dostępne bezpłatnie dla szkół i uczelni. Stan zagrożenia epidemicznego  skłonił wielu nauczycieli do poszukiwania dobrych narzędzi, które nadawałyby się do zdalnej pracy z uczniami.

Warto zatem przypomnieć o G Suite bo od dawna przyzwyczailiśmy się do bezpłatnych narzędzi Google jak choćby poczta gmail, dysk google, nawigacja. G Suite jest platformą na której integrują się znane już nam usługi i wiele innych jak Google Meet, Clasroom, ciekawych narzędzi, które świetnie pomogą w codziennej pracy szkoły, a w sytuacji zawieszenia bezpośredniego kontaktu z uczniami dadzą nam możliwości pracy zdalnej.

Poniżej  przewodnik wideo Google Polska

Z wideo dowiedzą się Państwo, czym jest bezpłatna usługa G Suite dla Szkół i Uczelni i co jest niezbędne do jej uruchomienia. Bezpłatna rejestracja szkół na http://bit.do/gsuiterejestracja 

 
 
Wideo przeprowadzi Państwa krok po kroku, przez cały proces rejestracji do usługi G Suite dla Szkół i Uczelni.
 
 
 
Wideo przeprowadzi Państwa przez proces weryfikacji domeny Państwa szkoły. Wideo jest skierowane do szkolnego informatyka/ administratora IT, lub osoby zajmującej się pocztą elektroniczną w szkole.
 
W ramach filmu dowiedzą się Państwo jak przygotować pierwsze interaktywne zajęcia online, przy pomocy Dysku Google, Kalendarza Google i programu do wideokonferencji Hangouts Meet.
 
W ramach filmu pokażemy Państwu jak postawić pierwsze kroki w Google Classroom i zorganizować materiał edukacyjny w program szkoleniowy, utworzyć klasy i rozpocząć naukę.
 
Film Ministerstwa Cyfryzacji prezentuje pierwsze kroki z Google Classroom
 
Marek Wróblewski
Konsultant ds. wspomagania nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej
kontakt m.wroblewski@odn.slupsk.pl