I telekonferencja Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku pt. „Porozmawiajmy o pracy zdalnej w edukacji”

Utworzono: 27-05-2020

Dnia 21 maja 2020 r w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku odbyła się I telekonferencja pt. ”Porozmawiajmy o pracy zdalnej w edukacji”. Panel dyskusyjny prowadzili: Joanna Pawlak-Jęczewska - konsultant ODN w Słupsku i Maciej Maraszkiewicz - psycholog, wykładowca w Akademii Pomorskiej w Słupsku. Do rozmowy zaprosiliśmy:

Monikę Walczak – psychologa w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Słupsku,

Martę Dyjas – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku,

Edwarda Mazura – dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie,

Martę Młyńską – konsultanta ds. nauczania kreatywnego oraz wspomagania nauczycieli języków obcych,

Jana Modrzyńskiego - ucznia, tegorocznego maturzystę I Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku.

Podczas rozmowy z panelistami zostały poruszone najważniejsze zagadnienia związane wyzwaniem jakim stała się nauka zdalna w polskiej szkole. Były poruszane takie tematy jak: organizacja procesu zdalnego nauczania, nadzór psychologiczno – pedagogiczny w czasie pandemii, problemy z frekwencją na zajęciach podczas zdalnej edukacji. Pytaliśmy także o uczniów czy poradzili sobie w nowej szkolnej rzeczywistości. Na koniec zapytaliśmy naszych rozmówców jakie szanse stawia przed nami doświadczenia zdalnego nauczania i jak będzie wyglądała nauka w nowym roku szkolnym.

W konferencji wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy podczas spotkania aktywnie brali udział w dyskusjach na chacie.

Dziękujemy naszym ekspertom za cenne uwagi i sugestie, uczestnikom za udział . Zapraszamy na kolejne spotkanie we wrześniu.