Oddaj używany telefon komórkowy - pomagając innym pomagasz swojej szkole

Utworzono: 17-10-2019

Na czym polega nasz konkurs?

Nasz konkurs polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole wśród uczniów i dzieci starych, używanych, niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii w zamian za atrakcyjne nagrody i kupony pieniężne. Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

 

Jakie korzyści ma z tego szkoła i przedszkole?

Przygotowaliśmy trzy rodzaje nagród:

Każda szkoła i przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych Sodexo.

Szkoły i przedszkola za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów w szkole otrzymają nowoczesne, cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zwycięzca konkursu otrzyma atrakcyjną nagrodę główną w kwocie 2.000 zł do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu (np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor, drukarka, gry, zapas papieru do ksero lub równowartość w kuponach Sodexo itp.) do wyboru przez szkołę i przedszkole.

W jaki sposób przystąpić do konkursu?

Wystarczy do 15 listopada 2019 zorganizować w szkole i w przedszkolu zbiórkę używanych, starych czy niepotrzebnych telefonów komórkowych bez baterii. Na naszej stronie

www.ekophone.pl dostępny jest plakat do pobrania i wydrukowania na drukarce, który można rozwiesić w szkole.

Po zakończeniu zbiórki (do 15 listopada 2019) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy również dostępny na naszej stronie i wysłać go mailem na adres:

biuro@ekophone.pl

Nasza firma na własny koszt zorganizuje odbiór paczki.

Po zakończeniu konkursu każda szkoła i przedszkole jak do tej pory otrzyma nagrody rzeczowe lub kupony Sodexo.

Liczymy na Państwa zaangażowanie i dobrą organizację poprzez dołączenie się do szkół i placówek już uczestniczących w kolejnych edycjach naszych akcji.

Pragniemy jednocześnie poinformować, że nasza firma prowadzi konkurs regularnie dwa razy w roku; wiosną z okazji Dnia Ziemi oraz jesienią w nawiązaniu do akcji Sprzątania Świata.

 

W poprzedniej edycji naszej akcji wzięły udział szkoły i przedszkola z całej Polski zbierając średnio po ok. 5 kg zużytych telefonów bez baterii na 100 uczniów. Zwycięskie szkoły i przedszkola publikujemy na stronie internetowej

www.ekophone.pl


Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele placówek oświatowych, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.