Zaproszenie do współpracy z Redakcją "Informatora Oświatowego".
Szanowny Dyrektorze i Nauczycielu zapraszamy do publikowania w „Informatorze Oświatowym”! Pisząc o swojej pracy promujesz swoją szkołę, dbasz o jej wizerunek, upowszechniasz przykłady dobrej praktyki! Tym razem tematy wiodące to: EDUKACJA MORSKA (programy, inicjatywy, ciekawe lekcje, korzyści płynące z wdrażania PPEM, itp.) oraz szeroko rozumiane KSZTAŁCENIE ZAWODOWE (doradztwo zawodowe, preorientacja zawodowa, diagnozowanie predyspozycji zawodowych, wspieranie szkolnictwa zawodowego poprzez ciekawe praktyki zawodowe, także te zagraniczne itp.)
Szanowny Dyrektorze!
Szanowny Nauczycielu!
Zapraszamy do WSPÓŁPRACY – do wspólnego tworzenia pisma.
Podjęliśmy prace redakcyjne nad przygotowaniem 190 numeru
„Informatora Oświatowego”.
Zapraszamy Państwa do współpracy – do wspólnego tworzenia pisma, do dzielenia się z innymi swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, sukcesami, pomysłami nowatorskich i innowacyjnych rozwiązań, które stanowić mogą warte naśladowania przykłady dobrych praktyk
Wiodącymi tematami numeru będą:
EDUKACAJA MORSKA
Pod tym hasłem kryją się wszelkie przedsięwzięcia przedszkoli, szkół i placówek oświatowych województwa pomorskiego, które realizowane były w ramach Pomorskiego Programu Edukacji Morskiej, ale nie tylko. Chcielibyśmy upowszechnić informacje na temat wykorzystania edukacji morskiej na różnych przedmiotach, zajęciach pozalekcyjnych, praktycznych zajęciach w terenie. Zachęcamy do dzielenia się ciekawymi inicjatywami, pomysłami oraz informacjami na temat korzyści płynących z realizacji morskich tematów. Chętnie zamieścimy w naszym biuletynie Państwa refleksje, przemyślenia, opisy interesujących przedsięwzięć
KSZTAŁCENIE ZAWODOWE
Szkolnictwo zawodowe w zreformowanej szkole znów zajmie należne mu ważne miejsce. Jak diagnozować predyspozycje zawodowe uczniów? Jak prowadzić rzetelna preorientację zawodową? Jak kształtować w dzieciach i młodzieży chęć aktywnego poznawania siebie w celu dokonania właściwego wyboru kariery zawodowej? To pytania, które na co dzień stawiają sobie wszyscy, którym zależy na rozwoju karier zawodowych uczniów polskiej szkoły. Chętnie opublikujemy Państwa refleksje na temat ciekawych metod prowadzenia preorientacji zawodowej, analizy uczniowskich predyspozycji, związanych z wyborem kierunków kształcenia i podjęcia pracy w przyszłości. Chętnie zamieścimy relacje z zajęć podejmujących właśnie tę tematykę. Czekamy na przykłady dobrych praktyk, którymi zechcielibyście Państwo podzielić się z Czytelnikami Informatora Oświatowego.
ZDALNE NAUCZANIE
Sytuacja, w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, wymusiła na wielu z nas zmianę sposobu pracy. Nauczyciele i uczniowie musieli w ekspresowym tempie przystosować się do nowych warunków pracy na odległość. Kontakt z uczniami, lekcje on-line to wyzwania jakim musieliśmy starać się sprostać. Na pewno pojawiło się wiele trudności, ale na pewno również wiele ciekawych pomysłów. Namawiamy Państwa do podzielenia się refleksjami, spostrzeżeniami, ale także ciekawymi scenariuszami zajęć związanymi z pracą zdalną w szkole. Chętnie zamieścimy w naszym Informatorze Państwa artykuły.
Szanowny Dyrektorze i Nauczycielu, pamiętaj, że publikując na łamach „Informatora Oświatowego” dbasz o wizerunek swojej szkoły, upowszechniasz jej osiągnięcia, a także promujesz swoją placówkę w środowisku.
Zapraszamy i zachęcamy nauczycieli do przesyłania własnych materiałów:
- podejmujących wyżej wymienione zagadnienia,
- opisujących życie szkoły w innym zakresie: konkursy, olimpiady, jubileusze, przedsięwzięcia edukacyjne, podsumowania projektów i działań, które miały miejsce w roku szkolnym i 2018/2019 i I semestrze roku szkolnego 2019/2020.
Placówki oświatowe, chcące podjąć z nami współpracę, prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 59 842 42 (wew. 35) 18 lub e-mailowy: wydawnictwo@odn.slupsk.pl do 15 kwietnia 2020 r. w celu szczegółowego omówienia planowanej publikacji.
Na gotowy materiał oczekujemy do 30 kwietnia 2020 roku.
Zatem publikuj na łamach „Informatora Oświatowego”
Na pewno w życiu Twojej szkoły dzieje się wiele i warto o tym napisać:
- pochwalić się, że robicie coś ciekawego, oryginalnego (np. konkursy, projekty, imprezy, projekty europejskie),
- podzielić się innowacjami edukacyjnymi, ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, sposobami radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi,
- opowiedzieć o swoich doświadczeniach, przemyśleniach na temat blasków i cieni pracy współczesnego nauczyciela,
- utrwalić swoje refleksje w formie drukowanej w publikatorze, który dociera do 300 placówek oświatowych naszego regionu.
Czasopismo jest opatrzone numerem ISSN, a więc:
- artykuły odnotowywane są w bibliografii narodowej,
- publikowane artykuły są dostępne szerokiemu gronu czytelników w kraju,
- artykuły dokumentują pracę szkół oraz dorobek, także naukowy, autorów,
- władze oświatowe, a także inni nauczyciele dowiedzą się o Waszych działaniach, przemyśleniach, refleksjach…
- Wasza praca może zainspirować innych!
Zapraszamy do współpracy, czekamy na materiały!