Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku po raz kolejny przyłączył się do akcji "Łańcuch dobra". Celem akcji, organizowanej  przez Stowarzyszenie PRO SALUTE,  jest pomoc dzieciom z dystrofią mięśniową. Akcja polega na zrobieniu jak najdłuższego łańcucha choinkowego i symbolicznym w tym roku — ze względu na stan epidemiczny - fotograficznym przyłączeniu go do innych łańcuchów, przygotowywanych przez osoby prywatne/instytucje z całej Polski.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne — ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha — w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to one dadzą radę walczyć z chorobą.

W poprzedniej edycji akcji - w wymiarze ogólnopolskim - udało się stworzyć łańcuch długości prawie 116 km. Pracownikom ODN w Słupsku udało się do tych kilometrów dołączyć 85 metrów łańcucha. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się stworzyć jeszcze dłuższy łańcuch. Prace trwają!

Więcej

Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"
Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"
Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"
Akcja Charytatywna "Łańcuch dobra"