Sieć 33: Rozwijanie umiejętności uczenia się: metapoznanie jako narzędzie wsparcia uczniów - spotkanie 1

Sieć 33: Rozwijanie umiejętności uczenia się:

Termin rozpoczęcia:

28 października 2024, godz. 16:30-18:00

Forma:

Sieci hybrydowe

Status:

zamknięta lista główna (zamknięty nabór)

Czas trwania:

2 godz. dydaktyczne

Adresaci:

nauczyciele szkół podstawowych zainteresowani rozwijaniem umiejętności uczenia się uczniów, nauczyciele poszukujący nowych rozwiązań i narzędzi w rozwijaniu kompetencji kluczowych uczniów, nauczyciele potrzebujący inspiracji i nowych rozwiązań

Cena:

forma bezpłatna

Miejsce:

stanowisko komputerowe

O szkoleniu / programie:

Innowacyjna forma sieci w oparciu o działania w ramach projektu Erasmus+ pn. CogniQuest

Sieć oparta jest na zadaniach realizowanych w formie e-learningowej i swobodnego dostępu, a także spotkań konsultacyjnych.

CogniQuest ma na celu wspieranie nauczycieli w rozwijaniu umiejętności metapoznawczych uczniów szkół podstawowych oraz ich dostosowywaniu się do zmian na rynku pracy.

Rezultatem projektu są opracowane innowacyjne, inkluzyjne i elastyczne metody oraz narzędzia, które umożliwią refleksję nad ich strategiami metapoznawczymi, wspieranie indywidualnego procesu uczenia się ucznia oraz rozwijanie umiejętności uczenia się, jak uczyć się, oraz kompetencji do uczenia się przez całe życie.

Uczestnicy sieci wezmą udział w ewaluacji narzędzi projektowych prowadzonej przez konsultantów PODN, będą mieli dostęp do narzędzi w pierwszej kolejności.

Kierunki polityki oświatowej państwa:

3. Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.
4. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem bezpiecznego poruszania się w sieci oraz krytycznej analizy informacji dostępnych w Internecie. Poprawne metodycznie wykorzystywanie przez nauczycieli narzędzi i materiałów dostępnych w sieci, w szczególności opartych na sztucznej inteligencji, korzystanie z zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej.
5. Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych oraz poprzez pogłębianie umiejętności matematycznych w kształceniu ogólnym.

Ekspert:

Justyna Szczypek-Bogdanowicz

Koordynator formy:

Justyna Szczypek-Bogdanowicz - nauczyciel konsultant ds. kompetencji kluczowych oraz projektów międzynarodowych

Kontakt:
tel. 59 84 23 567
e-mail: j.szczypek@podn.slupsk.pl

Organizacja:

  • Sieć współpracy i samokształcenia odbędzie się online lub stacjonarnie.
  • W przypadku spotkań zdalnych na pół godziny przed rozpoczęciem spotkania, koordynator sieci prześle na adres mailowy podany w formularzu zgłoszeniowym link z zaproszeniem do spotkania online. 

 

Czego będę potrzebować, aby uczestniczyć w sieci online?

 

  • Komputera (notebooka, laptopa) z dostępem do internetu.
  • Najlepiej korzystać z kamery, mikrofonu, głośnika z tego samego urządzenia np. notebooka. Pozwoli to uniknąć sprzężeń. Słuchawki z mikrofonem też sprawdzą się świetnie (brak kamery pozwoli na udział w zajęciach). Problem ze sprzężeniem może pojawić się jeżeli zastosujesz głośniki.
  • Na komputerze (notebooku, laptopie) konieczna jest oczywiście przeglądarka internetowa – dowolna, ale warto wybrać Google Chrome, która jest zoptymalizowana pod kątem wykorzystania usług udostępnianych przez firmę Google.

                                       

Dodatkowe informacje:

  • W roku szkolnym zaplanowano 4 spotkania.
  • Formy pracy: warsztaty, wymiana doświadczeń, spotkanie online lub stacjonarne
  • Maksymalna liczba uczestników: 25 osób.
  • UWAGA: Dane na zaświadczeniu generowane są na podstawie formularza zgłoszeń. Brak wcześniejszej rejestracji skutkuje brakiem zaświadczenia.
  • Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowo podane przez uczestnika informacje dotyczące danych osobowych.
  • Na zakończenie pracy sieci uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające udział w całorocznym programie sieci współpracy i samokształcenia.