Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku

Uczenie się przez eksperymentowanie

Utworzono: 14-02-2020
Uczenie się przez eksperymentowanie

Akademia uczniowska (Au) to projekt edukacyjny, który skierowany był do nauczycieli i uczniów gimnazjów z całej Polski, doskonalący metody nauczania i przyswajania wiedzy z dziedziny biologii, chemii, fizyki oraz matematyki. Au zachęca nauczycieli i uczniów do samodzielności w poznaniu naukowym, odwagi w poszukiwaniu rozwiązań i w stawianiu własnych tez, czerpania wiedzy i radości z praktycznych eksperymentów, dzielenia się doświadczeniem z innymi.

Realizacja projektu Akademia uczniowska, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, przewidziana była na lata 2009-2015. Projekt realizowany był przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Międzynarodowym Instytutem Biologii Molekularnej i Komórkowej.

Materiały wypracowane w projekcie doskonale mogą posłużyć nauczycielom uczącym obecnie w szkole podstawowej: biologii, chemii, fizyki i matematyki.

Zachęcamy do lektury.

Centrum Edukacji Obywatelskiej, Uczenie się poprzez eksperymentowanie. Akademia Uczniowska. https://procedury.ceo.org.pl/o-projekcie/. Dostęp: 14.02.2020 r.

Przejdź do góry strony