Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Włączamy się w Dzień Bezpiecznego Internetu – włącz się i Ty!

Utworzono: 02-02-2022
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022
Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce od 2005 roku


DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. 

Organizator DBI w Polsce - Polskie Centrum Programu Safer Internet zachęca szkoły, placówki oświatowe do wspierania DBI przez organizację lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych, konkursów). Mogą się one odbywać od początku lutego do końca marca 2022. Zgłoś inicjatywę DBI KLIKNIJ TUTAJ

 

Włączamy się w Dzień Bezpiecznego Internetu – włącz się i Ty!


Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, włączając się w Dzień Bezpiecznego Internetu,  zaprasza i organizuje:

 1.  warsztaty dla nauczycieli:

  * Dzień Bezpiecznego Internetu w pokoju zagadek, 27 stycznia 2022, godz. 17:00-19:15 szczegóły KLIKNIJ TUTAJ
  * Cyberprzemoc, 28 lutego 2022, godz. 17:00-19:15; szczegóły KLIKNIJ TUTAJ

 2. konkurs plastyczny "Mój komputerowy świat - bezpieczni w sieci"  dla przedszkolaków oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych województwa pomorskiego; szczegóły KLIKNIJ TUTAJ
   
 3. wirtualną platformę dobrych praktyk, na której zamieszczać będziemy opisy działań na rzecz bezpiecznego internetu, realizowanych w szkołach i placówkach oświatowych.
  Zachęcamy do organizowania w swoich szkołach i placówkach oświatowych imprez związanych z bezpieczeństwem w sieci i zapraszamy do przesłania informacji o wydarzeniu (krótka informacja + zdjęcia) do nas na maila: dbi@odn.slupsk.pl, a my to opublikujemy stronie internetowej ODN. 
  Będzie to forma upowszechniania i promocji działań szkoły, placówki oświatowej na rzecz bezpiecznego internetu. Działanie to wpisze się w czwarty kierunek polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022: (...) Roztropne korzystanie w procesie kształcenia z narzędzi i zasobów cyfrowych oraz metod kształcenia wykorzystujących technologie informacyjno-komunikacyjne.