Dyktando na konkurs gminny klas III

Dyktando na konkurs gminny klas III

Utworzono: 08-01-2020

                Minęły ferie wiosenne. Uczniowie z zapałem wzięli się do pracy. Codziennie o ósmej  rano sprawdzali, czy w ogrodzie rozkwitły już pierwsze wiosenne kwiaty, takie jak: przebiśniegi, żonkile, krokusy, przylaszczki i zawilce. Obserwowali na termometrze temperaturę, która każdego dnia wzrastała  od pięciu do dziewięciu, a nawet piętnastu stopni Celsjusza.

          Podziwiali na drzewach i krzewach pojawiające się pierwsze pąki. Najpiękniejsze były  kwitnące wierzby  i forsycje. Wykonali dużo doświadczeń przyrodniczych. Zasiali  w doniczkach żyto, owies, pszenicę, rzeżuchę oraz kukurydzę. Pani Hania zaplanowała wycieczkę do parku krajobrazowego. Uczniowie podczas niej mają się dowiedzieć,   jakie ryby występują  w naszych rzekach i jak dbać  o otaczającą  nas wokół przyrodę.

       Dzieci będą obserwować przylatujące z ciepłych krajów  bociany, żurawie i dzikie gęsi. Każdy uczeń ma przygotować informacje na temat obserwowanej wcześniej przyrody lub przeprowadzonego doświadczenia. Później trzecioklasiści  wspólnie wykonają prezentację multimedialną, która będzie  zamieszczona na stronie internetowej szkoły.

                                                        

                                                                                                                                             Opracowała: mgr Elżbieta Wild